slide-1.jpg
 

Logopeda - Psycholog - Integracja Sensoryczna - Autyzm terapia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo-logolekcje

 LOGOPEDIA

 

DSC 0075

Ewa Bielecka-Nowakowska - właściciel, logopeda, pedagog, glottodydaktyk

Jestem absolwentką i doktorantką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracuję jako logopeda i glottodydaktyk w warszawskich przedszkolach. Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualną terapię logopedyczną najmłodszych pacjentów. Rozwój firmy i ulepszanie standardu świadczonych na rynku usług edukacyjnych to moje priorytety zawodowe. Od 2015 roku jestem wykładowcą na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

emailButton Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

 

 

 

Jadzia

Jadwiga Kozieł - logopeda, neurologopeda, polonistka, akustyk słuchu

 Jestem absolwentką filologii polskiej o specjalizacji nauczycielskiej i logopedycznej Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Pracę magisterską pisałam z niepłynności mowy u dzieci z zespołem Downa. Ukończyłam studium protetyki słuchu na Politechnice Warszawskiej i przez dwa lata pracowałam jako akustyk słuchu w Lublinie. Zajmowałam się aparatowaniem osób z niedosłuchem. Absolwentka podyplomowych studiów z zakresu neurologopedii (SWPS, Warszawa).

Urlop macierzyński

 

 

 

 

 Katarzyna Regulska - neurologopeda, pedagog specjalnyIMG 6316

 Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki specjalnej oraz Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Ukończyłam wiele szkoleń, warsztatów i konferencji w zakresie skutecznych metod terapii dzieci i dorosłych z zaburzeniami w obszarze komunikowania się z otoczeniem. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi. Swoją pracę opieram na wszechstronnym podejściu do problemu i doborze metod wsparcia akceptowalnych przez dzieci i ich najbliższych. Istotą mojej pracy jest między innymi pomoc w nabyciu umiejętności skutecznego porozumiewania się oraz pokonanie trudności w przyjmowaniu pokarmu.

 emailButton Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

z

Małgorzata Gałązka - neurologopeda, polonistka

Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako wolontariusz w Poradni Logopedycznej Centrum Zdrowia Dziecka. Prowadziła terapie logopedyczne w Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin Zastępczych "Chaber" w Warszawie. W swojej pracy dyplomowej zajmowała się badaniami dotyczącymi rozwoju mowy dziecka z zaburzeniami procesów integracji sensorycznej.

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

 

legitymacja apsMałgorzata Iwaniuk - logopeda, glottodydaktyk

 

Jestem absolwentką logopedii ogólnej i klinicznej z dodatkową specjalizacją glottodydaktyczną, oraz studentką psychologii APS. Ukończyłam wiele szkoleń i warsztatów z zakresu profilaktyki, diagnozy i terapii logopedycznej, wspomagania rozwoju dzieci z grupy ryzyka, a także emisji głosu . Doświadczenie zdobywałam w czasie indywidualnych zajęć logopedycznych z dziećmi i dorosłymi oraz na praktykach kierunkowych w warszawskich poradniach, szpitalach i placówkach oświatowych. Podczas wolontariatu w jednym z warszawskich domów dziecka pracowałam z dziećmi trudnymi wychowawczo. Interesuje mnie również rozwój dzieci dwujęzycznych. W terapii opieram się na dobrym kontakcie z pacjentem oraz staram się podążać za zainteresowaniami podopiecznych. Prywatnie śpiewam w jednym z warszawskich chórów.

 

 

IMG 0968Milena Włodarczyk - logopeda, nauczyciel wczesnoszkolny

Jestem absolwentką logopedii ogólnej i klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zdobywałamodbywając staż logopedyczny w Fundacji SYNAPSIS, prowadząc indywidualną terapię opóźnionego rozwoju mowy, dyslalii oraz ogólnego usprawniania komunikacji dzieci z autyzmem. Brałam udział w warsztatach z zakresu diagnozy i terapii wad wymowy oraz odbywałam liczne praktyki logopedycznew wielu placówkach oświatowych, poradniach specjalistycznych, a także w placówkach medycznych.

 

 

 

 

 

 magdaMagdalena Najczuk - logopeda

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, studia II stopnia z zakresu Logopedii Ogólnej i Klinicznej kontynuuję na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam pracując jako nauczyciel wspomagający oraz logopeda w jednym z warszawskich przedszkoli. W swojej pracy staram się podchodzić holistycznie do każdego pacjenta ze szczególną uwagą przyglądam się zaburzeniom w obszarze komunikowana się z otoczeniem oraz osobom z autyzmem i z zespołem Aspergera. Ukończyłam kurs SI pierwszego stopnia oraz kurs Terapii Ręki wierząc, że wszechstronne spojrzenie na problem pozwoli lepiej zrozumieć istotę zaburzenia i tym samym przyniesie lepsze skutki w terapii.Nie boję się wyzwań, chętnie poszerzam swoją wiedzę na różnych kursach i szkoleniach, staram się podążać za dzieckiem, w trakcie terapii bazując na jego zainteresowaniach.

 

 

 

 

 

 

 


 INTEGRACJA SENSORYCZNA


 

  karolina

Karolina Maj - fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończyła również psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi jako fizjoterapeuta i terapeuta integracji sensorycznej.

emailButton  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  

 

 

 

IMG 1045Anna Barańska-Sadoch - psycholog kliniczny, terapeuta integracji sensorycznej

Jestem absolwentką psychologii klinicznej Akademii Pedagogiki Specjalnej, oraz pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuję jako terapeuta pedagogiczny w jednej z warszawskich szkół podstawowych. Prowadzę zajęcia reedukacyjne, terapię ręki i terapię integracji sensorycznej. W swojej pracy staram się podążać za dzieckiem i szanować jego indywidualny rozwój. Prywatnie jestem miłośniczką kuchni włoskiej.

emailButton Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

 

 

 


PSYCHOLOG

 


 

 

zdjecie olgaOlga Maracewicz - psycholog-psychoterapeuta

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Akademię Muzyczną i Studium Pedagogiczne w Krakowie, następnie Studium Terapii i Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz liczne kursy specjalistyczne przygotowujące do pracy w obszarze pomagania, m.in. Szkolenie dla Mediatorów prowadzone przez Polskie Centrum Mediacji oraz szkolenia z diagnozy i terapii dzieci i młodzieży. Obecnie uczestniczę w czerolernim szkoleniu z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT. Od kilku lat pracuje w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu (początkowo na dzieciecym Oddziale Neurologicznym, potem w Poradni dla Osób z Autyzmem a teraz w Psychiatrycznym Oddziale Dziennym). Pracowałam również z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w OREW w Wołominie oraz w szkołach.

 

 

 

 


 TERAPEUCI WSPOMAGAJĄCY ROZWÓJ


 

 

FB IMG 1467307748752Katarzyna Midziak - pedagog wczesnego wspomagania rozwoju

Jestem studentką Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz Psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Posiadam kwalifikację terapeuty-cienia oraz ukończyłam szkolenie umożliwiające prowadzenie Treningu Umiejętności Społecznych. Pracowałam już z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera, zespołem Downa, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, z dziećmi niesłyszącymi oraz z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Na codzień jestem animatorką zabaw dla dzieci. Cały czas staram się poszerzać moje umiejętności, biorąc udział w konferencjach, warsztatach. Nie boję się nowych wyzwań. Lubię prowadzić zajęcia aktywnie, bazując na zainteresowaniach dziecka.

 

 

 

 

kkKamila Drożdż - pedagog wczesnego wspomagania rozwoju

Jestem studentką Wczesnego Wspomagania Rozwoju a także Psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Pracowałam z dziećmi z zespołem Downa , zespołem Aspergera , autyzmem , mózgowym porażeniem dziecięcym. Od najmłodszych lat mam styczność z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną z którymi również prowadzę terapię od momentu rozpoczęcia nauki w Akademii. moją myślą przewodnią w pracy jest terapia poprzez zabawę. Staram się rozwijać swoje kompetencje w zakresie pedagogiki oraz psychologii. Prywatnie jestem malarką.

 

 

 

 

 ewelinaEwelina Drężek - pedagog wczesnego wspomagania rozwoju

 

Jestem studentką drugiego roku kierunku wczesne wspomaganie rozwoju z pedagogiką przedszkolną na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyłam kursy na wychowawcę kolonijnego oraz animatora czasu wolnego. Obecnie pracuję jako animator czasu wolnego dla dzieci. Jestem członkinią koła naukowego WWR Progressus, dzięki temu mam możliwość uczestniczenia w spotkaniach i szkoleniach poszerzających moje kompetencje i wiedzę na temat pracy z dziećmi.

Podczas praktyk studenckich miałam do czynienia z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, z zespołem upośledzeniem umysłowym w stopniu znacznym oraz z uszkodzeniami słuchu w stopniu umiarkowanym i znacznym. Wszystkie dzieci przejawiały deficyty w zakresie komunikacji.

W pracy z dziećmi kieruję się przede wszystkim zasadą, że zajęcia należy prowadzić niepostrzeżenie, aby czas spędzony w gabinecie upłynął w atmosferze zaufania i zabawy.

 

 

WP 20160711 09 33 29 Selfie 2Anna Słupecka - pedagog wczesnego wspomagania rozwoju

Studentka wczesnego wspomagania rozwoju w Akademii Pedagogiki Specjalnej, wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Wczesnego Wspomagania Rozwoju „Progressus”. Prowadzę warsztaty plastyczne dla dzieci, kreatywne zajęcia terapeutyczne z wykorzystaniem elementów sensoplastyki, arteterapii, terapii ręki, a także warsztaty dla rodziców z zakresu rozwoju i pielęgnacji małego dziecka.

Za cel swojej pracy stawiam pomoc rodzicom w odnalezieniu drogi do swojego dziecka. Bezpieczna interakcja pomiędzy dzieckiem, a rodzicem i najbliższymi jest podstawą do wykorzystania możliwości rozwojowych.


 

 

 

 

00ALEKSANDRA STEFANIAK - pedagog wczesnego wspomagania rozwoju

Jestem studentką Wczesnego Wspomagania Rozwoju na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyłam kurs wychowawcy kolonijnego. Uczęszczam na konferencję, które poszerzają moją wiedzę. Pracowałam z dziećmi z autyzmem, z uszkodzeniami słuchu, z mózgowym porażeniem dziecięcym i niepełnosprawnością intelektualną. Lubię własnoręcznie wykonywać pomoce dydaktyczne na potrzeby dziecka. W pracy z dzieckiem staram się zapewnić poczucie przyjaźni i bezpieczeństwa, poprzez podążanie za nim oraz terapię przez zabawę.

 

 

 

 

 


 Centrum Terapii i Rozwoju LOGOLEKCJE specjalizuje się w rehabilitacji i terapii dzieci i dorosłych. Nasi specjaliści oferują diagnozę i terapię integracji sensorycznej, psychologiczną, logopedyczną dla dzieci z upośledzeniem i dla dzieci w normie rozwojowej. W naszej ofercie jest również trenig słuchowy dr Johansena, masaże Wilbargera i NDT Bobath. Oferujemy szkolenia z emisi głosu prowadzone przez dyplomowanego aktora.
Wszystkie nasze gabinety wyposażone są w specjalistyczny sprzęt terapeutyczny i rehabilitacyjny. Pracujemy 6 dni w tygodniu. Nasi terapeuci cechują się profesjonalnym i rzetelnym podejściem do pacjenta. Wszystkich chętnych zapraszamy do naszego Centrum Terapii przy ulicy Kaden-Bandrowskiego 1 na osiedlu Bemowo w Warszawie.